UWAGA! W przypadku problemu z zarejestrowaniem się, zalogowaniem, dodaniem oferty prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza lub bezpośrednio Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podstawowe zasady i dobre praktyki szukamwczasow.pl

Bezpieczna transakcje

Jak bezpiecznie kontaktować się z ogłoszeniodawcami i jak stosować zasadę ograniczonego zaufania?

Serwis Szukamwczasow.pl to darmowa platforma ogłoszeniowa. Umożliwia bezpłatne zamieszczanie ogłoszeń związanych z turystyką. Jego głównym przeznaczeniem jest odsprzedaż niewykorzystanych  wczasów/biletów lotniczych/autokarowych. Dzięki temu że z serwisu korzystają biura podróży i agenci turystyczni, istnieje możliwość dodawania ogłoszeń o poszukiwaniu wczasów/wycieczek czy też zapytań dla ofert grupowych. Dodatkowo można zamieszczać oferty pracy w szeroko rozumianej branży turystycznej.

W przypadku zakupu, zalecaną formą zawarcia transakcji jest kontakt osobisty. Jeśli zdecydujesz się na inną formę zawarcia transakcji - pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność, szukamwczasow.pl nie oferuje Ci żadnych zabezpieczeń.

Aby bezpiecznie skorzystać z ogłoszeń należy pamiętać o zachowaniu ograniczonego zaufania i zdrowego rozsądku.

Najważniejsze kwestie to:

 • Uzgodnienia wstępne

Dokładnie uzgadniaj szczegóły transakcji ze sprzedającym, możesz poprosić o dodatkowe informacje, skan umowy/biletu.

 • Płatność

Zawieraj transakcje osobiście, nie wysyłaj pieniędzy. Używaj więc najprostszej metody płatności: gotówki. Jeżeli przedmiot jest bardzo drogi (jest to np. oferta dla grupy), umówcie się na przelew na konto po podpisaniu umowy. Nigdy nie przekazuj zaliczek, nie wpłacaj pieniędzy na konto!

 • Miejsce

Postaraj się wybrać miejsce publiczne, unikaj miejsc odludnych. Jeżeli kontaktujesz się z biurem podróży sprawdź jego opinie, i najlepiej zawrzyj transakcję w biurze. Nie znasz osoby, z którą przeprowadzasz transakcję, dlatego zachowaj ostrożność.

 • Rezerwacja

Sprawdź, czy rezerwacja jest dokładnie taka, jak w ofercie, czy nie ma ukrytych kosztów, innej formy wyżywienia.

 • Dane osobowe

Jeśli nie jest to konieczne, nie podawaj nazwiska, adresu i tym podobnych informacji. Nawet jeśli prośba wyda Ci się uzasadniona, nie podawaj również swoich loginów czy haseł dostępu.

 • Czy Szukamwczasow.pl pośredniczy w transakcjach?

Szukamwczasow.pl nie pośredniczy w transakcjach. Umożliwia jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Finalizacja, płatność i wszystkie inne szczegóły są uzgadniane wyłącznie pomiędzy Kupującym i Sprzedającym. Pamiętaj że wszelkie działania podejmujesz na własne ryzyko.

Dzięki temu że transakcja przeprowadzana jest osobiście, jest o wiele szybsza i bezpieczniejsza. Szukamwczasow.pl nie pobiera żadnych opłat za wystawienie oferty ani prowizji za dokonaną transakcję. Odbywa się więc szybko i bez żadnych dodatkowych opłat.

 • Czy mogę zapłacić przez szukamwczasow.pl ?

Nie, za transakcję płacisz osobiście np. spotykając się ze Sprzedającym.

Szukamwczasow.pl nie udostępnia żadnych mechanizmów do płatności, nie zabezpiecza też płatności dokonanych przez użytkowników. Wszystkie działania powinni oni podejmować osobiście, na swoją odpowiedzialność.

 • Otrzymałem maila po angielsku lub w łamanej polszczyźnie. Co robić?

Jeśli otrzymałeś maila napisanego po angielsku lub łamaną polszczyzną - prawdopodobnie jest to próba oszustwa. Zgłoś go nam i nie odpisuj! Oszuści z zagranicy bardzo często oferują rezerwacje hotelu, czy też na dogodnych warunkach kredyt. Zwracają się też do naszych polskich użytkowników bezpośrednio, odpowiadając na ich ogłoszenie.

Jeśli więc otrzymasz wiadomość napisaną w języku angielskim - zachowaj zdrowy rozsądek. Nie musi być to oszust!

Podobnie wygląda sprawa maila napisanego łamaną polszczyzną - to zwykle wiadomość przetłumaczona z angielskiego w automatycznym tłumaczu.

Te i inne przypadki to najczęściej zdarzające się próby oszustw. Zgłoś nam taką wiadomość (za chwilę o tym, jak zgłaszać naruszenie zasad) i nie odpisuj! Po prostu ją zignoruj.

Serwis Szukamwczasow.pl dokłada wszelkich starań, aby takie maile nie docierały do naszych użytkowników. Jeśli jednak Ci się to zdarzy - pomóż nam uchronić innych i zawiadom o tym fakcie, zgłaszając naruszenie lub wysyłając informację przez formularz kontaktowy.

 • Jak zgłosić naruszenie zasad?

Naruszenie zasad serwisu można zgłosić w prosty sposób.

Wystarczy kliknąć w link "Zgłoś nadużycie" na stronie ogłoszenia.

Prosimy o zgłaszanie m.in. takich rodzajów naruszenia zasad respektowanych w naszym serwisie lub błędów:

 1. Spam lub duplikat.
 2. Niewłaściwa kategoria.
 3. Niedozwolony - przedmiot, usługa lub treść.
 4. Oszustwo.
 5. Nieaktualne np. ogłoszenie jest już nieaktualne.

Zachowanie bezpieczeństwa to najważniejsza zasada wszystkich użytkowników serwisu Szukamwczasow.pl.

 

Dobre praktyki dla kupujących

 1. Korzystaj z naszej wyszukiwarki oraz różnych widoków i sposobów wyświetlania listy ogłoszeń, aby trafić na najlepsze okazje.
 2. Szanuj czas swój i ogłoszeniodawcy, bądź uprzejmy w kontaktach. Aby porozumieć się ze sprzedającym, wybierz podane na stronie ogłoszenia jego dane kontaktowe i skontaktuj się w preferowany przez Ciebie sposób, czyli przez:
 • formularz kontaktowy
 • telefon
 • stronę www

Najpewniejszą formą kontaktu jest formularz kontaktowy, ponieważ wiadomości wysyłane przez ten formularz docierają bezpośrednio na podany przez ogłoszeniodawcę i potwierdzany przez nas adres mailowy.

(Gdyby zdarzyło się, że ogłoszeniodawca nie odpisuje na Twoje wiadomości - nasz serwis nie ma to wpływu, prawdopodobnie taka jest decyzja sprzedającego.)

 

 

Dobre praktyki dla sprzedających

 1. Dokładnie opisz i dodaj kilka zdjęć przedmiotu, który sprzedajesz lub szukasz (PAMIĘTAJ! Większość ludzi to wzrokowcy, ściągnij ich uwagę atrakcyjnymi zdjęciami)
 2. Podaj kilka sposobów kontaktu, rozsyłaj linki do swojego ogłoszenia.
 3. Pamiętaj, aby cena była atrakcyjna.
 4. Bądź uprzejmy w kontaktach z zainteresowanymi Twoim ogłoszeniem użytkownikami.
 5. Jeżeli to możliwe spotkaj się osobiście - zdobędziesz zaufanie kupującego.
 6. Zawsze udostępniaj kilka sposobów skontaktowania się np. telefon, email, skype